Rekordstort intresse för

Föreningen Svenskar i Världens konferens om USA, ’Atlantic Crossing’, har ett rekordstort antal anmälningar. Konferensen går av stapeln torsdagen den 19 augusti och inkluderar många mycket välkända talare. Intresset har också varit mycket högt för årsmötet som hålls på Moderna Museet den 18 augusti. Föreningen Svenskar i Världen vill hälsa alla deltagare på onsdag och torsdag varmt välkomna!

Föreningens årsmöte hålls den 18 augusti på Moderna Museet med efterföljande guidad visning av konstsamlingarna. Programbladet i full storlek hittar du här till vänster under ’Aktuellt på SVIV.se’.

Föreningens USA-konferens ’Atlantic Crossing’ avhålls den 19 augusti på Näringslivets Hus, Storgatan 19, Stockholm. Programbladet i full storlek hittar du här också till vänster under ’Aktuellt på SVIV.se’.